ورود به سايت | عضويت در سايت | آخرين بروزرساني : ١٣٩٤/١١/٢٣ ساعت : ٨:٠٠
TOKYO
:
LONDON
:
NEW-YORK
:
راهنماي سايت
الف) صفحه نخست:
صفحه نخست سایت اینترنتی شرکت کارگزاری پارس ایده بنیان شامل موارد ذیل می باشد:
١- آمار عرضه: اطلاعات عرضه کلیه کالاهای قابل معامله در بورس کالای ایران به صورت لحظه ای در این قسمت بروز شده و قابل مشاهده می باشد. البته با مراجعه به قسمت آرشیو و انتخاب بازه زمانی خاص نیز عرضه کالاها در بورس کالا در آن بازه زمانی نیز نمایش داده خواهد شد.
٢- آمار معاملات: آمار معاملات کالاها در بورس کالای ایران به صورت لحظه ای در این قسمت بروز شده و قابل مشاهده می باشد. آرشیو آمار معاملات، اطلاعات معاملات بورس کالا را در بازه زمانی مشخص نیز ارائه می نماید.
٣- قراردادهاي آتي: اطلاعات مربوط به قراردادهای آتی پذیرفته شده در بورس کالای ایران را نمایش می دهد.
٤- مقالات و تحلیل ها: اخبار و تحلیل بازار فلزات رنگین نظیر مس و آلومینیوم، اخبار و تحلیل بازار فولاد داخلی و جهانی، اخبار و تحلیل بازار فلزات گرانبها نظیر طلا و نقره، اخبار و تحلیل بازار نفت، گاز و مواد پتروشیمی، تحلیل و بررسی بازار بورس کالای ایران و بطور کل اخبار، اطلاعات و تحلیلهای مورد نیاز فعالین بورس کالای ایران از این طریق در اختیار آنان قرار می گیرد. انتخاب بازه زمانی مشخص در خصوص مقالات نیز از اختیارات کاربران سایت می باشد.
٥- گزارش های تحلیلی: در این قسمت گزارشات تحلیلی در خصوص موارد مختلف در اختیار کاربران قرار می گیرد.
٦- مقالات كارگزاري: مقالات نوشته شده توسط مدیران کارگزاری پارس ایده بنیان در این قسمت قرار می گیرد.
٧- تالار معاملات بورس کالا: به صورت لحظه ای تالار معاملات بورس کالای ایران نمایش داده می شود و مشتریان از این طریق می توانند در جریان اتفاقات لحظه ای تالار معاملات قرارگیرند.
٨- نمای بازار قراردادهای آتی: تابلوی معاملات آتی در بورس کالای ایران بصورت لحظه ای سفارشات خرید و فروش کلیه قراردادهای قابل معامله را نمایش می دهد. کلیه موقعیتهای باز بازار، اولین و آخرین نرخ معاملاتی، بالاترین و پایین ترین نرخ معاملاتی و حجم معاملات در این نما قابل مشاهده می باشد.
٩- فلزارت رنگين: آخرین نرخ جهانی فلزات رنگین و فولاد بر اساس نرخهای بورس فلزات لندن (LME ) قابل مشاهده می باشد. ضمناً از طریق آرشیو، مشاهده تغییرات نرخهای جهانی فلزات امکان پذیر است.
١٠- سکه: نرخ بازار سکه های ضرب بانک مرکزی ایران در دسترس می باشد.
١١- ارز: نرخ بازار ارزهای معتبر قابل رویت بوده و بصورت روزانه، بروز می گردد.
١٢- شاخص های جهانی: شاخص های بورسهای جهانی بصورت روزانه درج می گردد.
١٣- انرژی: قیمتهای جهانی انرژی نظیر نفت، گاز، الکتریسیته بصورت روزانه درج می گردد.
١٤- موجودی انبارهای LME : موجودی انبارهای بورس فلزات لندن (LME ) در خصوص فلزات رنگین و فولاد بصورت روزانه قابل مشاهده و پیگیری می باشد. در قسمت آرشیو نیز تغییرات موجودی انبارها در خصوص فلز خاص و در بازه زمانی مشخص در دسترس می باشد.
١٥- موجودی انبارهای NYMEX : موجودی انبارهای بورس کالای نیویورک (NYMEX) در خصوص مس و آلومینیوم قابل مشاهده است.
١٦- موجودی انبارهای SHFE : موجودی انبارهای بورس شانگهای (SHFE) در خصوص فلزات رنگین، طلا و نفت در این قسمت در دسترس می باشد.
١٧- اخبار: اخبار مرتبط با بازار سرمایه و بورس کالا در قسمت اخبار قابل مشاهده است.
١٨- قیمت جهانی طلا: قیمت جهانی طلا بصورت لحظه ای در قسمت Gold بصورت انس/دلار قابل مشاهده می باشد.
١٩- دسترسی سریع: جهت تسریع در دسترسی به اطلاعات شماره حساب کارگزاری پارس ایده بنیان ، نحوه معامله در بورس کالا ، آمار عرضه ها ، آمار معاملات ، آمار معاملات آتی و گزارش های ماهیانه در این قسمت قرار داده شده است.
٢٠- سایتهای مرتبط : سایتهای مرتبط داخلی و خارجی قابل مشاهده می باشد.

ب) درباره ما :
این قسمت شامل مشخصات ثبتی کارگزاری ، مشخصات مدیران ، نشانی و تلفن دفاتر و مجوزهای اخذ شده توسط این کارگزاری می باشد.

ج) معرفی بورس کالا:
شامل درباره بورس کالا ، نحوه معامله در بورس کالا ، انواع قراردادها ، ابزارهای جدید و در حال پذیرش ، نرخ های کارمزد معاملات و قوانین و مقررات می باشد.

د) درج و پذیرش کالا :
درج و پذیرش کالا مواردی نظیر کالاهای پذیرفته شده در بورس ، تولید کنندگان و شرکتهای پذیرفته شده داخلی ، تولیدکنندگان و شرکتهای پذیرفته شده خارجی ، شرایط پذیرش کالا در بورس ، امید نامه های درج و پذیرش کالا در سال ٨٧ ، امید نامه های درج و پذیرش کالا در سال ٨٨ ، فرآیند پذیرش کالا در بورس کالای ایران و مدارک لازم جهت پذیرش کالا در بورس کالای ایران را در بر گرفته است.

ه) قراردادهای آتی :
شامل تعریف معاملات آتی ، نحوه انجام معاملات آتی در بورس کالا ، قراردادهای پذیرفته شده ، اطلاعیه ها و مستندات معاملات آتی می باشد.

و) آمار:
آمار معاملات قراردادهای آتی ، آمار عرضه کالا در بورس کالای ایران و آمار معاملات کالا در بورس کالای ایران در دسترس می باشد.

ز) مشتریان :
درخواست کد مشتریان حقوقی ، درخواست کد مشتریان حقیقی و بیانیه ریسک معاملات آتی در اختیار مشتریان می باشد. ضمناً مشتریان از طریق گزارش گردش حساب می توانند بصورت online صورتحساب خود را نزد کارگزاری مشاهده نمایند.

ح) مدیریت کیفیت:
خط مشی کارگزاری پارس ایده بنیان و چارت سازمانی آن از این طریق قابل مشاهده است.

بقیه موارد نظیر اخبار، مقالات و تحلیل ها و انبار های خارجی از طریق صفحه اصلی نیز در دسترس می باشد و توضیح آن داده شده است.